→ Nikdy nelez do postele s někým, kdo je větší magor než ty… ;-)

Piercing

22. května 2008 v 15:25 | sonnicka |  Tetování a piercing
Piercing jazyka
ČIŠTĚNÍ
 • pořiďte si ústní vodu-např.:STOPANGIN
 • ústní vodu je třeba ředit při každém vyplachování 1:1 s normální vodou-jinak by Vám mohla popálit chuťové pohárky (to není nebezpečné,pouze nepříjemné)
 • ústní vodu užívejte po každém jídle, kouření či jakémkoliv cizorodém kontaktu v dutině (5-10 krát denně), po dobu tří týdnů
 • 8 hodin po propíchnutí jazyka nejíst a pít pouze minerální vody (nepít z jiné lahve než své vlastní-kvůli cizím slinám)
 • 24 hodin po aplikaci nekouřit
 • pár hodin po propíchnutí Vám jazyk nateče-otoky trvají zpravidla 2-5 dnů (první týden).S nimi se také někdy dostavuje šišlání. Díky otokům bývá často problematická i konzumace jídel.To vše se samozřejmě srovná hned jak otoky ustoupí.
 • během hojení nedoporučujeme konzumovat příliš horká či studená jídla nebo nápoje
 • na hojení nepoužívejte žádné druhy antibiotik
 • jiné způsoby čištění piercingu doporučujeme probrat s Vaším piercerem
NORMÁLNÍ PIERCING
 • pár týdnů může být citlivý a svědit
 • prvních pár dnů může lehce krvácet
 • rána vylučuje bílo-žlutou tekutinu, která se na šperku usazuje a zasychá-nejedná se o hnis
 • jazyk je zhruba 2-5 dnů nateklý,což může být trochu nepříjemné
INFIKOVANÝ PIERCING
 • svědění a otoky déle než jeden týden
 • silná bolestivost
 • krvácení déle než jeden týden a více vytékajícího sekretu
CO DĚLAT?
 • nevyndávejte šperk
 • okamžitě se spojte se svým piercerem
 • pokud to bude nutné, neprodleně navštivte lékaře, kterého Vám Váš piercer doporučí
OBVYKLÉ PŘÍPADY INFIKOVÁNÍ
 • dotýkání se piercingu neumytýma rukama
 • orální kontakt s piercingem
 • kontakt tělních tekutin s piercingem
 • kontakt s vlasy, kosmetickými přípravky, jídlem bez následného vydesinfikování ústní dutiny
PODPORA LÉČBY
 • užívejte během prvních tří týdnů Vitamín C a Zinek dle běžného dávkování
 • omezte kouření nebo úplně přestaňte-kouření hojení prodlužuje
 • první dva týdny se nelíbejte a neprovozujte orální sex-pokud to nevydržíte,okamžitě desinfikujte. Nekonzumujte jídlo a pití z nádobí někoho jiného
!! Během hojení se vyvarujte konzumaci jakýchkoliv drog (včetně alkoholu)-hrozí větší otoky a prodlužuje se doba hojení!!
Dotahujte si jednou za čas kuličky na šperku-směrem doprava (čistýma rukama).V případě ztráty kuličky šperk nevyndávejte a okamžitě navštivte naše studio-ve většině případů prodáváme náhradní.
Čím byste měli piercing čistit:
- slaná voda - Je spolehlivým a zároveň neagresivním desinfekčním prostředkem. Nejlepší poměr je 1 lžička mořské soli (v nouzi je možno použít i sůl kuchyňskou) na 200 ml teplé vody. (Sůl by se měla beze zbytku rozpustit.)
- antibakteriální mýdla - Na našem trhu jsou dostupná antibakteriální mýdla PROTEX (tři druhy podle stupně účinnosti), SAFEGUARD a LIFEBUOY. Vlékárnách je rovněž k dostání tekuté mýdlo AB ANTISEPTIS SKIN WASH obsahující 2% čajovníkového oleje. Je však poměrně drahé.
- Bacroban - Bacroban je lokální antibakteriální mast účinná proti mikroorganismům způsobujícím většinu kožních infekcí. Bakroban se výborně osvědčil při léčení lehkých infekcích piercingu a rovněž při odstraňování přebytečné jizevní tkáně. Jelikož se jedná o antibiotikum, nedoporučuje se jej používat déle než 10 dní. Je k dostání v lékárnách na lékařský předpis.
- Čajovníkový olej - (Tea Tree Oil) Čajovníkový olej je nejsilnější známé přírodní antiseptikum. Má silnou schopnost pronikat do poškozených tkání a jeho účinnost se zvyšuje v přítomnosti krve a hnisu. Nicméně na něj nemálo lidí reaguje alergicky - nikdy by se neměl používat nezředěný. Pravý čajovníkový olej je rovněž poměrně drahý.
...a čím byste piercing čistit neměli:
- izopropylalkohol - velmi vysušuje pokožku
- peroxid vodíku - Nikdy nepoužívejte na čerstvý piercing (s výjimkou piercingu jazyka). Peroxid ničí nově vytvořenou tkáň.
Druhy a historie piercingu
Piercing ucha ----- Ear piercing:
Patrně první místo při pokusech s piercingem, nejstarší nalezené mumifikované tělo v rakouském ledovci nalezené v r. 1991 - dle testů ve stáří 5.000 let, mělo propíchnuté lalůčky a otvory rozšířené na 7-ll mm. Uši byly většinou propichovány z magických důvodů, mnohé primitivní kmeny věřily, že duchové a démoni vchází do těla uchem a že jsou odpuzováni kovem, a proto tento piercing zabrání jejich vstupu do těla. Námořníci používali ušní piercing za účelem zlepšení zraku ( v tomto místě se nalézá akupunkturní bod pro zrak). V mnoha společnostech byl prováděn jako rituál dospívání, na Borneu otec i matka každý propíchl jedno ucho, jako symbol závislosti dítěte na rodičích. Nyní je piercing uší prováděn všeobecně u žen i mužů. I v dřívějších dobách nosili mnozí muži kroužek v uchu, např v Alžbětínské době např. Shakespeare, Francis Drake aj. V době Římské říše byly kroužky populárnější u mužů, byla to známka bohatství a luxusu, nosil je i např. Julius Caesar.

Piercing nosu ----- Nose piercing:
Tento druh piercingu je velice atraktivní, může zvýraznit obličej, protože nos je považován za nejvýraznější rys celého obličeje. Poprvé byl zaznamenán před cca 4.000 lety na Středním východě, velikost kroužku označovala bohatství rodiny. Tento typ piercingu je zmíněn již v bibli, kdy Izák, když našel manželku Rebeku, daroval jí zlatý kroužek, v hebrejštině nazývaný "Shanf". Tato praxe je prováděna i u kočovných kmenů Berberů a Beja v Africe u Beduínů v obl Stř.východu. V l6. Století byl zavlečen nosepiercing ze Stř. východu Mogulovými dobyvateli do Indie. Většinou je aplikován na levé straně, buď knoflíček nebo kroužek, někdy spojený řetízkem s uchem. Levá strana proto, že dle pojetí indického lékařství (Ayuvedra) je spojena s ženskými reprodukčními orgány a usnadňuje porod a zmírňuje i menstruační obtíže. Na západě se tento piercing poprvé objevuje u příslušníků hnutí hippies na konci 6O. let, v důsledku jejich cest do Indie. Převzat byl později hnutím Punk v 7O. letech. V dnešní době je stále více společensky akceptovatelný, mají jej mnohé známé osobnosti - např. Madonna, Lenny Krawitz, Sinead O¨Conor, Slash z Guns and Roses aj.

Piercing nosní přepážky ----- Septum piercing:
Tento piercing je, co se frekvence týče, druhým nejčastějším po piercingu uší u primitivních národů. Je populární ze stejných důvodů jako piercing nosu, ale navíc může být roztahován stále většími šperky - prasečími zuby, kousky kosti, dřeva apod. Zejména je tento typ preferován u společenství, kterým vyhovuje, že dává obličeji divoký výraz. Použití klů je oblíbeno na Jávě, Nové Guineji a Šalamoun. ostrovech. U kmene "Asmat" na Jávě je oblíbený až 25mm silný dřevěný kolík (plug). Septum piercing byl oblíbený i u Aztéků, Mayů a Inků, kteří používali různé typy šperků, nejpopulárnější bylo zlato a jadeit. V tomto pokračuje i v dnešní době indiánský kmen Cuna v Panamě, jež používá tlusté kroužky z ryzího zlata. Dále je tento piercing znám z Indie, Nepálu a Tibetu, kde se zavěšuje tzv. "Bulak", někdy však tak široký a mohutný, že brání v jídle a musí být během něho zvednutý nahoru. Široce používán byl dále u mnohých severoamerických indiánských kmenů, např NEZ PERC. Australští Křováci používali dlouhé kusy kosti protažené piercingem, za účelem oploštění nosu, což byl ideální tvar v jejich pojetí. V obl Nové Guineje je používána k piercingu tenká část rostliny Ogai Iriva a je prováděn větš. ve věku l8 let- kmen Bundi.

Piercing jazyka ----- Tongue Piercing:
Tento piercing byl prováděn v rituální formě u dávných Mayů a Aztéků a dále pak u kmenů Haida, Kwakiutul a Tlinglit na severozápadě Ameriky. Jazyk byl propichován za účelem odebrání krve a přivolání bohů a dále k vyvolání změněného stavu vědomí - "nevědomí", proto, aby šaman mohl komunikovat s bohy.Tento piercing je jedem z nejpopulárnějších, je šokující, provokativní a oblíbený při orálním sexu u obou pohlaví, ale na druhé straně nikdo další neví, že jej jedinec má. Ze známých osobností mají piercing jazyka např. Janet Jackson, Keith Flint (Prodigy), Mel B (Spice girls).

Piercing rtu ----- Lip, Labret:
Piercing rtů za účelem zavedení předmětu je široce rozšířen na celém světě. Pouze 2 kmeny- "Dogon" na Mali a "Nuba" v Etiopii provádí piercing použitím kroužků. Většinou je prováděn z náboženských důvodů. Jinak ostatní typy piercingů rtu jsou prováděny za použití labret, což může být kousek dřeva, slonoviny, kovu, nebo i krystalu. U kmenů ve střední Africe a jižní Americe jsou tyto piercingy roztahovány na extrémní rozměry a poté vkládány široké ploténky ze dřeva nebo i jílu či hlíny. U Mayů a Aztéků byl tento piercing vyhrazen příslušníkům vyšších kast, používali labrety z ryzího zlata ve tvaru hadů, zlaté labrety se vsazenými kameny- jadeity a obsidiány (v jejich jazyce labreta = Tentetl). Lidé v Americe a severní Kanadě či Aljašce často používali labrety z mrožích klů, mušlí, kostí a dřeva. Kmen "Makololo" v Malavi používají destičku vsunutou do horního rtu zvanou "Pelele". Vkládání zprvu zátky či čepu(plug) ze dřeva do rtu a jeho postupná záměna za stále větší a tenčí disky, až po ploténku, která vytvarovala ret, byla jednou ze známek schopnosti získat manžela- kmen Djinja. Je znám kmen "Saras Djinjas", jež zaváděl příslušníkům destičky o průměru až 24 cm do obou rtů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nekdo jo nekdo jo | 31. května 2008 v 18:03 | Reagovat

za se blbost to sem nemůžeš dát ně co hezčího si asi blbá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama