→ Nikdy nelez do postele s někým, kdo je větší magor než ty… ;-)

Smrt, posmrtný život...

22. května 2008 v 15:08 | psychoweb.blog.cz |  Smrt
Smrt, posmrtný život
zemřít můžeme kdykoliv a kdekoliv
(IM)

Jít ve stopách Ježíšových
je naším povoláním.
Je to jediná cesta,
která vede skrze smrt k životu.
(Kardinál J. Meisner)PROČ EXISTUJE SMRT ?!

K životu každého z nás patří skutečnost, že kdykoliv a kdekoliv můžeme zemřít. Nejrůznější lékařská péče nám může sice život prodloužit, ale nemůže smrt zrušit! Není smysluplné před tím zavírat oči. Proč existuje smrt, kde se vzala?!

"Bůh neudělal smrt a nelibuje si, když hynou živí", praví Bible. Smrt odporuje plánům Boha Stvořitele a je "posledním nepřítelem", který má být přemožen. Smrt je následkem odvrácení člověka od Boha - dárce života.


NEJSME STVOŘENI PRO SMRT, ALE K ŽIVOTU

Smrt zcela odporuje našemu nehlubšímu určení a naší nejhlubší touze - po životě. Náš odpor vůči smrti je naprosto oprávněný.SMRT JE JIŽ PŘEMOŽENA

Bůh k nám sestoupil v Ježíši Kristu a otevřel nám skrze svou smrt na kříži a skrze zmrtvýchvstání cestu k naplněnému životu. On mezi nás přišel, abychom "měli život a měli ho v hojnosti" (Jan 10,10). Bůh je tvůrcem života! Ježíšovo zmrtvýchvstání je vrcholnou a ústřední pravdou křesťanské víry. Svou smrtí nás Kristus osvobozuje od hříchu a smrti. Svým vzkříšením nám otevírá přístup k novému a plnému životu.

Žádný člověk se již nemusí bát. Nikdo není určen k zániku a nicotě. Každý může žít plnohodnotný život bez konce. Cesta k němu vede skrze vzkříšeného Ježíše Krista.POSMRTNÝ ŽIVOT, ANEB CO NÁSLEDUJE PO SMRTI ?

Ježíš mluví o dvou formách života po smrti: jedna je radost a plnost, druhá je prázdnotaa bezútěšnost. Záleží na každém jednotlivci, pro co se rozhodne.

"NEBE"


V životě každého člověka existují okamžiky vnitřního štěstí: prožitky harmonie, bezpečí, svobody, poznání, jistoty, síly, pokoje, radosti, lásky atd.... Toto vše je jen předtuchou toho, co to znamená "být v nebi", žít navždy "život v plnosti". Takto tušíme něco z tajemství, pro které jsme stvořeni, ke kterému můžeme dojít, a které se nám otvírá. Tajemství nové formy života.

"Co oko nevidělo a co ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo ho milují..." (1Kor 2,9).


"PEKLO"

Je to stav věčného zoufalství, nenaplnění, osamocenosti a nenávisti. Člověk do této bezvýchodnosti není nikým uvržen. Každý z nás se ale do ní může přivést sám, když se uzavírá do sebe a říká Bohu: "Já tě nepotřebuji, vystačím si sám..." Peklo neodporuje lásce Boží, ono je právě jejím odmítnutím. Láska se nemůže násilím vnucovat. Láska se stává bezmocnou tam, kde je odmítána. Peklo je důsledek
odmítnutí Boha.OSOBNÍ SPOJENÍ S JEŽÍŠEM KRISTEM JE CESTOU K ŽIVOTU

Ježíš Kristus říká: "Vaše srdce ať se nechvěje úzkostí! Věřte ve mne! Já jsem vzkříšení a život. Kdo věří ve mne, i kdyby zemřel, bude žít navěky. Já jsem ta cesta, pravda a život!" (srv. Jan 11,25. 14,1.6). Vzkříšený Kristus je základem a zdrojem budoucího vzkříšení člověka: Kristus vstal z mrtvých "jako první z těch, kteří zesnuli... Pro spojení s Adamem všichni propadli smrti, ale pro spojení s Kristem všichni budou povoláni k životu" (srv. 1 Kor 15,20-22).NECHCI ZEMŘÍT

Nechci beze stopy zmizet z tohoto života. Přesto jsem ze dne na den starší a jdu vstříc smrti. Nevím, kdy a kde k mé smrti dojde, ale jedno vím jistě: smrt na mě čeká, moje vlastní smrt. Všechno budu muset opustit.

Tváří tvář smrti hledáme pevnou oporu, ke které bychom se mohli připoutat. Slovo Ježíše Krista nás ujišťuje: "Já jsem vzkříšení a život..." (Jan 11,25). On je bezpečnou ochranou. Když jsme u něho, nic nám nemůže definitivně uškodit. Rozhodnutí pro Ježíše Krista, je rozhodnutí pro život!

"NEUMÍRÁM, ale vcházím do života.

Smrt není nějaký přízrak
anebo hrozná příšera,
jak se znázorňuje na obrazech.
V katechismu se říká,
že 'smrt je odloučení duše od těla', nic jiného.
A já nemám strach z odloučení,
které mě navždy spojí s dobrým Bohem.
Pro mne si nepřijde 'smrt', ale Bůh."

Dusit se, srdce tluče rychleji a rycleji, ty víš že ti pukne, nějaká síla tě táhne, ale ty nevíš kam,jsi lehčí a lehčí, skoro už jako vzduch a pořád tě táhne,ztrácíš cit ve všech částech těla, chceš utéct, ale pohneš sotva prsty,cítíš chlad, chladné ruce tě táhnou, a ty nechceš jít tam, kde ta duše je, vytahuje tě snad někdo z těla? kdo to byl? Nebyl to bůh, byla to duše, chtěla abych šla s ní, ale proč, možná jsme se znali v min. životě, třeba jsou a třeba taky nemohou existovat min. životy.Řekla jsem té duši, kdybych byla na tvém místě, nechala bych tě žít, odešla bych a vrátila bych se jen kdybych měla pocit, že ti něco hrozí, pokud by mi to ale způsobovalo bolest, odešla bych a už bych se k tobě nevracela, nechtěla bych tě vyděsit anebo ti ublížit.
Kdo je bůh? Není to náhodou, někdo, kdo žil, zemřel a zjevoval se lidem s myšlenkami, které nakonec vždy nedopadly podle jeho představ,a tak z prvni jeho predstavy, mohlo vzniknout jedno nabozenstvi, s druhe, druhe atd,vyuzil toho někdo i mezi živými na zemi, a jak na to dejme tomu (bůh) reagoval?
Co když měl v minulosti jméno, co když jeho duše nechce spát.
Jak mu asi je, když zjistil, že všechno co vymyslel, způsobilo problémy, proč se neponaučil a pořád v tom pokračuje? Co když už přestal, co když mu v tom něco co se stalo na zemi mezi živými zabránilo.Co když chce někomu zase něco zdělit, a co se stane, když ho ten někdo prokoukne,nebo bude mít tušení, co zmůže člověk proti duchovi? Myslím si, že duch má větší sílu a může ti vzít klidně i život.
Moje podvědomí mi říká nevěř bohu jak mu říkají,proroci jsou jeho obětmi, a nebo třeba i proroci, nemuseli všichni říkat pravdu, co když toho někdo zneužil, a čeho je víc? Co když je to celé zneužívání lidské psychyky a za všechno může živý člověk,nebo za všechno neživý,anebo živí i neživí, čeho je víc, a jak to vlastně je?
Co když se může každý narodit znovu? Co když mu k tomu stačí vědět jen jednu jedinou věc, ale tu nikomu a nikdy neřeknu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ina ina | 19. června 2008 v 22:29 | Reagovat

ty jo mas to tu fakt husty sono,a to fakt nekecam

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama