→ Nikdy nelez do postele s někým, kdo je větší magor než ty… ;-)

Zdraví

11. května 2008 v 19:27 |  Můj názor na...
Hodně zdraví. To je fráze, kterou často používáme při nejrůznějších oslavách. My už to bereme jako automatický text: " Hodně zdraví, štěstí, peněz a lásky." Ale co to doopravdy přejeme? Aby nás nesrazilo auto, aby nás nezradila záda či klouby, abychom neměli těžký kašel a rýmu? Znamená to fyzickou i psychickou pohodu. Radost z toho, že vše funguje tak, jak má. Je opravdu zdraví to nejdůležitější, co máme?
Asi ano, protože bez něj bychom neměli ani štěstí ani peníze. Myslím, že zdraví bychom měli pokládat za největší poklad, neboť když ho nemáme, prosíme, ať nás navštíví, a když ho máme, poznáme jeho moc až tehdy, když ho ztratíme. Mnoho lidí si stěžuje na své zdraví - ale většinou si za něj můžou sami. Když si v mládí říkali, že jim se bolesti za deset let vyhnou a na truc chodili s holými zády, nebo když dostali otravu jater alkoholem nebo rakovinu plic díky kouření?
Jedno přísloví říká: "Každý si svého štěstí strůjcem." Já bych řekla: "Každý si svého zdraví strůjcem." Netvrdím, že abychom byly zdraví, musíme jíst zeleninu a bio stravu, ale zase se nemusíme každý den nacpávat bůčkem, steakem a brambůrkami. Netvrdím, že abychom byli zdraví, musíme každý den sportovat a otužovat se, ale zase nemusíme ležet u televize a nudit se. Netvrdím, že abychom byli zdraví, se nesmíme napít ani kapičky vína, ale zase se nemusíme opíjet. Pak bychom o to zdraví mohli i přijít. "Kdo pije, ten brzo umře, kdo nepije, tak umře ještě dřív, protože ten, co pije, ho přejede." Ptáte se, co je lepší, zabít v důsledku alkoholu nebo umřít cizí vinou? Podle mě je lepší umřít v důsledku cizí viny, protože vás hřeje svědomí, že vy jste byli čistí, že vy jste byli zdraví, že vy jste byli lepší než váš vrah.
Myslím si, že význam lidského zdraví je pro člověka stejně důležitý jako voda pro rybu. Bez zdraví se nám těžko hospodaří, a rybě se bez vody těžko dýchá.
Je ale lidské zdraví tak důležité pro společnost? Stejně tak, jak umírají ryby v důsledku znečištění vody, naše zdraví se ničí díky znečištěnému prostředí. Myslím si, že když je někomu jedno, že umřela rybička lidskou vinou, tak mu nezáleží ani na tom, když se někde tisíc mil od něho postaví jaderná elektrárna. Ničí se zdraví populace, možná i někdo umře, ale noví lidé se rodí a svět jde dál. Neříkám, že by společnosti bylo jedno zdraví občanů, ale není to nejdůležitější problém.
Proto bych na závěr řekla: "Zdraví je jenom sen, bolest skutečná."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni jenom tehdy, jestli máš na sobě alespoň jeden druh spodního prádla...!

Klik-mám kalhotky nebo tanga
Klik-mám slipy nebo trenky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama